Δευτέρα 31 Μαρτίου 2014

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΣΤΗ ΚΩ 28-30/03/2014

Την Κυριακή 30 Μαρτίου η  ομάδα μας  Α.Ε Καλλιθέα Ρόδου αγωνίστηκε με τον Φιλίνο Κω  για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής (7ος Όμιλος) στο Νέο στάδιο Ανταγόρα .
Λίγα λόγια για το παιχνίδι....
Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν αγχωμένες  στο παιχνίδι......Οι ευκαιρίες  μοιράστηκαν στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού με την ομάδα του φιλίνου να δημιουργεί ευκαιρίες χωρίς κανένα αποτέλεσμα και την Καλλιθέα να βγαίνει σε αντεπιθέσεις.
Το 0-1 έγραψε η Καλλιστή από  την ομάδα της Καλλιθέας  στο 11'  μετά από εξαιρετική  πάσα  της Μαραγκάκη.
 Στο 17' η  Κορκή αμαρκάριστη  και  με σουτ μέσα  από την περιοχή νίκησε την Ντίμοβα κάνοντας το 1-1.
Η ίδια  έδωσε και το προβάδισμα στην ομάδα της στο 29' με το σκορ να γίνεται 2-1 στο ημίχρονο .
Στη συνέχεια στην αρχή κιόλας του δευτέρου ημιχρόνου η απειρία της 12χρονης Ντέβα δεν την άφησε να φέρει το παιχνίδι και πάλι στα ίσια χάνοντας ένα τετ α τετ απέναντι στην τερματοφύλακα του φιλίνου .
Στο 66' η Κορκή έκανε το 3-1 όταν η μπάλα - μετά από απόκρουση της Ντίμοβα -  στρώθηκε μπροστά της .
Με  ένα  αμφισβητούμενο πέναλτι η Νικολοπούλου έκανε  το 4-1 για την ομάδα του φιλίνου στο 70'.
Στο 72'  και πάλι η Κορκή  μέσα από την περιοχή  κάνει το 5-1.
Το τελικό σκορ διαμόρφωσε η Νικολοπούλου στο 78' με σουτ στην δεξιά γωνία της Ντίμοβα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στη αποστολή της Καλλιθέας συμμετείχαν 7 νέα κορίτσια εκ των οποίων οι 4 αγωνίστηκαν και στο παιχνίδι... Οι 2 από τις 4 νέες παίκτριες που αγωνίστηκαν   είναι ηλικίας  12 ετών , ενώ οι άλλες 2 είναι 16 ετών..

Κορυφαίες

Κορυφαίες για την  Α.Ε Καλλιθέα ήταν οι Βολίκα , Γεωργοπούλου , Αχιολά ,  Χάρη  και Καλλιστή.

Διαιτησία

Καλή η διαιτησία των Καρκαλιανίδη , Μαντά και Μαρίνου αν εξαιρέσουμε την φάση του αμφισβητούμενου πέναλτι .

Συνθέσεις

Α.Ε ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Ντίμοβα , Καρατζιά  (59' Ντέβα ) Χάρη , Γεωργοπούλου , Δολαψάκη , Τσανακτσίδου , Βολίκα , Αχιόλα , Καλλίστη , Μουζάκα (78' Τσεπέλε) , Μαραγκάκη .

ΦΙΛΙΝΟΣ:Αποστολοπούλου,Νικολοπούλου,Τσολάκη,Χοχλαστού,Λαλλά,Γιμελά,Κορκή, Ντέλιου,Γερασίμου, Κάππα,Κώστογλου